» » Şeftali Fidanı


 
 
 

Şeftali Fidanı

SPRİNG TİME – Şeftali Fidanları

Red Havenden 34 gün önce olgunlaşır. Ortalama meyve ağırlığı 90 gr. meyve eti sulu, beyaz, çekirdek ete bağlı, çekirdek yarılıyor. Sahil şeridi için tavsiye edilir. Kendine verimlidir.

 

 

 

 

 

EARLY RED – Şeftali Fidanları

Oldukça verimli bir çeşittir. Ağacı kuvvetli gelişir. Red Havenden 25 gün önce olgunlaşır. Meyve eti sarı,sulu, çekirdek ete bağlıdır. Yetiştiriciliği Ege,Marmara ve geçit bölgelerinde önerilir.

 

 

 

 

 

Early Red Free – Şeftali Fidanları

Ağacı kuvvetli gelişir. Verimli bir çeşittir. Red Havenden 11 gün önce olgunlaşır. Meyvesi yuvarlak, hafif uzunca meyve eti sarı,sulu, çekirdek ete bağlıdır.Ortalama meyve ağırlığı 184 gr dır. Yetiştiriciliği Ege, Marmara ve kuzey geçit bölgelerinde önerilir.

 

 

 

 

DİXİRED – Şeftali Fidanları

Red Havenden 12 gün önce olgunlaşır. Ortalama meyve ağırlığı 175 gr. meyve eti sulu, sarı, çekirdek ete bağlıdır. Yetiştiriciliği Ege, Marmara ve geçit bölgelerinde önerilir.

 

 

 

 

BLAZİNG GOLD – Şeftali Fidanları

Verimli bir çeşittir. Ağacı kuvvetli gelişir. Red Havenden 20 gün önce olgunlaşır. Meyvesi basık, meyve eti sarı,sulu, çekirdek ete bağlıdır.Ortalama meyve ağırlığı 145 gr dır. Yetiştiriciliği Ege, Marmara ve kuzey geçit bölgelerinde önerilir.

 

 

 

 

 

RED GLOBE – Şeftali Fidanları

Ağacı yayvan gelişen çok verimli bir çeşittir. Red Havenden 15 gün sonra olgunlaşır. Meyvesi yuvarlak, meyve eti sarı,sulu, çekirdek etten ayrı ve soğuklara dayanıklıdır. Ortalama meyve ağırlığı 215 gr dır. Yetiştiriciliği Ege, Marmara ve kuzey geçit bölgelerinde önerilir. Marmara bölgesinde 10 numara olarak adlandırılan çeşittir.

 

 

 

 

 

Red Haven – Şeftali Fidanları

Ağacı kuvvetli gelişen verimli bir çeşittir. Meyvesi yuvarlak, meyve eti sarı,sulu, çekirdek etten ayrı ve nakliyeye dayanıklıdır. Ortalama meyve ağırlığı 185 gr dır.

Yetiştiriciliği Ege, Marmara ve kuzey geçit bölgelerinde önerilir.

 

 

 

 

 

Elegant Lady – Şeftali Fidanları

Ağacı kuvvetli gelişen çok verimli bir çeşittir. Red Havenden 23 gün sonra olgunlaşır. Meyve kabuk rengi oldukça kırmızı yuvarlak, meyve eti sarı,sulu, çekirdek etten ayrı ve nakliyeye dayanıklıdır. Ortalama meyve ağırlığı 216 gr dır. Yetiştiriciliği Ege, Marmara ve kuzey geçit bölgelerinde önerilir.

 

 

 

 

 

LORİNG – Şeftali Fidanları

Ağacı yarı dik ve kuvvetli gelişen verimli bir çeşittir. Red Havenden 17 gün sonra olgunlaşır.Meyvesi yuvarlak, meyve eti sarı,sulu, çekirdek etten ayrı ve nakliyeye dayanıklıdır. Ortalama meyve ağırlığı 204 gr dır.

 

 

 

 

 

Starking Delicious – Şeftali Fidanları

Ağacı kuvvetli gelişir. Verimli bir çeşittir. Red Havenden 11 gün önce olgunlaşır. Meyvesi yuvarlak, hafif uzunca meyve eti sarı,sulu, çekirdek ete bağlıdır.Ortalama meyve ağırlığı 184 gr dır. Yetiştiriciliği Ege, Marmara ve kuzey geçit bölgelerinde önerilir.

 

 

 

 

 

S. Late Red – Şeftali Fidanları

Ağacı yayvan gelişen çok verimli bir çeşittir. Red Haven'den 34 gün sonra olgunlaşır. Meyvesi yuvarlak, meyve eti sarı,sulu, çekirdek etten ayrı ve az ekşimsidir. Ortalama meyve ağırlığı 240 gr dır. Yetiştiriciliği Ege, Marmara ve kuzey geçit bölgelerinde önerilir.
Crest Haven – Şeftali Fidanları

Ağacı yarı dik ve kuvvetli gelişen çok verimli bir çeşittir. Red Havenden 26 gün sonra olgunlaşır. Meyvesi yuvarlak, meyve eti sarı,sulu, çekirdek etten ayrıdır. Ortalama meyve ağırlığı 240 gr dır. Yetiştiriciliği Ege, Marmara ve kuzey geçit bölgelerinde önerilir.

 

 

 

 

 

Monroe – Şeftali Fidanları

En geç olgunlaşan ticari çeşidimiz olup Red Haven'den 45 gün sonra olgunlaşır. Meyvesi basık ortalama ağırlığı 244 gr dır. Meyve eti orta derecede sulu az lifli ve nakliyeye uygundur. Çekirdek etten ayrıdır. Yetiştiriciliği Marmara ve kuzey geçit bölgeleri için tavsiye edilir.

 

 

 

 

 

Armking – Şeftali Fidanları

Ağacı yarı dik ve kuvvetli gelişir. Verimlidir. Tüysüz. R. Havenden 26 gün önce olgunlaşır. Ortalama meyve ağırlığı 120 gr,meyve sıvama koyu kırmızı,meyve eti sarı, sulu, az lifli, çekirdek ete bağlıdır. Yetiştiriciliği Ege Marmara ve Akdeniz bölgelerinde önerilir.

 

 Meyve fidanı çeşitlerine geri dönmek için burayı tıklayın